top of page

Sat, 07 Jan

|

Kadıköy

“Bana Biraz Blues Ver” "Play Me Some Blues" book launching / wrokshop

Rooted to the reality of rootlessness with blues, and then evolving as a response to the changing needs of the age, with Soul, we will point to the rise of the spirit that uproots the pains of the past and connects to a new reality.

Registration is closed
See other events
“Bana Biraz Blues Ver” "Play Me Some Blues" book launching / wrokshop
“Bana Biraz Blues Ver” "Play Me Some Blues" book launching / wrokshop

Time & Location

07 Jan 2023, 18:00

Kadıköy, Rasimpaşa, Beydağı Sk 3 A, 34716 Kadıköy/İstanbul, Turkey

About the event

Rooted to the reality of rootlessness with blues, and then evolving as a response to the changing needs of the age, with Soul, we will point to the rise of the spirit that uproots the pains of the past and connects to a new reality, that dares to change and rewrite it.

While the author is reading excerpts from the book, she will present a simultaneous music playlist and chat with the readers.

"Afrika'dan Mississippi'ye, iç savaş boyunca, Güney'den Kuzeye, sonra Memphis'ten Chicago'ya ve ülkelerarası her bir yolculuk, blues'un evrimini, Rock N Roll'un ve diğer tüm türlerin yaratılışının hikayesini yazdı. 1960'ların Soul Müziği ve Sivil Haklar Hareketleri, artık yalnızca içe dönük şarkılarla değil, avukatlarla ve protestolarla toplum içinde "saygı" talep etmeye yönelen ruhun yükselişine işaret etti. Şarkıların dili ve dönemin ruhu, beyazın kötü bir kopyası olmaya çalışmak yerine, "siyahi ve gururlu olduğumu yüksek sesle söylüyorum" dedi.

Önümüzdeki Cumartesi, 7 Ocak 2023’te, saat 18.00’da, Arthere İstanbul’da, daha önce aynı mekanda göç ve kadın temalı okuma tiyatrosunun koordinatörlüğünü yapmış olan Beyza Dut’ın ilk kitabı “Bana Biraz Blues Ver”in kitap lansmanı yapılacak.  Blues müziğini “göç perspektifinden” ele alan etkinlikte, görseller eşliğinde bir anlatı ve katılımcılara eş zamanlı olarak blues dinletisi sunuluyor olacak.

https://www.dr.com.tr/kitap/bana-biraz-blues-ver/edebiyat/roman/turkiye-roman/urunno=0001997015001

Share this event

bottom of page