top of page

Sat, 31 Mar

|

arthere

Yaratan Disiplinler - Açık Sohbet Serisi

Registration is Closed
See other events
Yaratan Disiplinler - Açık Sohbet Serisi
Yaratan Disiplinler - Açık Sohbet Serisi

Time & Location

31 Mar 2018, 15:00

arthere, Rasimpaşa, Beydağı Sk 3 A, 34716 Kadıköy/İstanbul, Turkey

About the event

Yaratan Disiplinler bu sezonunda yeni bir söyleşi türü ile devam etti. Farklı mekanlara misafir olan açık sohbetlerimizde çok farklı disiplinlerden katılımcılar ile çok boyutlu ve katmanlı konuşmalar gerçekleşti. Bu sezon son durağımız Yeldeğirmeni'nin özgün sanat alanı "Arthere".

Masa etrafına oturuyoruz. Seçilen bir odak konu hakkında konuğumuz ile giriş niteliğinde yapacağımız kısa bir sohbetten sonra masa çevresindeki katılımcılar ile konu hakkında açık bir sohbete geçiyoruz.

Doğru ya da yanlışın olmadığı, bilginin eksiklik veya fazlalığının ortak bir bilgilenme amacına hizmet ettiği, birbirimizden ve birlikte geliştirip keşfedeceğimiz yönlerden öğreneceğimiz, “atış serbest” bir açık sohbete ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Sezonun ilk açık konuşması olan “Yaratıcı Kapasite”den üç adet konu doğdu. Bunlar dirilmek, doğaçlama ve niş idi. Bu yolda devam ederek, son konumuz "Niş" üzerine konuşacağız. Konuğumuz çok yönlü bir mimar ve düşünce insanı Ufuk Demirgüç.

Masa etrafı sandalye ve konfor kapasitesi ile sınırlı olan etkinliğin en fazla bir saat sürmesi ön görülmektedir. Tüm sohbet süresince ses kaydı alınacaktır. Kayıtlar daha sonra yazılı/dijital ortama aktarılıp paylaşıma sunulacaktır

Share this event

bottom of page